Szlifowanie szkła

Szlifowanie szkła - tępienie krawędzi, szlifowanie szyb

Szlifowanie szkła idealnie wygładza krawędzie tafli i czyni ją wyjątkowo atrakcyjną wizualnie. Ten proces obróbki łączy walory estetyczne z bezpieczeństwem. Nierówności oraz ostrość obrzeży zostają usunięte, a precyzyjny szlif staje się efektowną ozdobą dopasowaną do preferencji.

Szlifowanie szyb jest standardowym modelem wykończenia większości komponentów ze szkła. Dostępność zróżnicowanych wariantów i kształtów szlifu pomaga dobrać ich formę do stylu produktu oraz osobistych upodobań. W zależności od preferowanego kształtu możesz wybrać:

  • szlif półokrągły,
  • szlif trapezowy (o ściętych krawędziach),
  • wykończenie typu c-kant podobne do litery „c”.

Klasycznie wykonujemy szlif polerowany, dzięki czemu produkt charakteryzuje się szczególnie wysoką jakością estetyczną, jednak na specjalne zamówienie jesteśmy w stanie przygotować także szlif matowy. W obu wersjach masz gwarancję, że szkło szlifowane ma w pełni bezpieczne krawędzie. Dodatkowo w wyniku procesu obróbki wzrasta również jego odporność na ewentualne uszkodzenia mechaniczne lub wewnętrzne, wyeliminowane zostają także mikropęknięcia.

szlifowanie szkła - schemat

Tępienie szkła

Tępienie szkła w przeciwieństwie do szlifowania, stosowane jest w przypadku elementów, których brzegi docelowo będą niewidoczne, np. w szybach okiennych, drzwiowych, we frontach szaf itp. Polega ono na zmatowieniu krawędzi tafli, dzięki czemu jej brzegi stają się gładkie.
Proces ten zapewnia głównie zminimalizowanie ryzyka skaleczenia w trakcie przenoszenia lub montażu szyby.

Ponadto, oprócz wygładzenia krawędzi tafli istnieje także możliwość stępienia jej narożników. W zależności od preferowanego kształtu oraz zaplanowanego szlifu możesz się zdecydować na wykończenie zaokrąglone lub trapezowe (o ściętych krawędziach).